top of page
SWD-2011-06-20-164729-201-1920x1280.jpg

Майстер-класи від завідувача проблемної науково-дослідної лабораторії університету

Проблемна науково-дослідна лабораторія НУХТ має унікальне сучасне обладнанням, яким можуть користуватися як знані науковці, так і молоді дослідники та здобувачі освіти. Також у здобувачів НУХТ є можливість користуватися потужностями Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія біобезпеки, якості харчової продукції та безпеки харчування».



Для здобувачів 1 та 4 курсу бакалаврату ОП «Екологія та екоменеджмент» та магістрантів-екологів ОП «Екологія, екоменеджмент та екоаудит» впродовж цього тижня завідувач ПНДЛ НУХТ Андрій Маринін провів майстер-класи з дослідження якості води та гранулометричного складу осадів.



Здобувачі-екологи мали можливість попрацювати з лазерним дифракційним аналізатором Mastersizer 3000, який забезпечує високу точність визначення розмірів частинок. Крім аналітичної платформи Mastersizer 3000, комплект включає обладнання для підготовки зразків, ємності та дозатори для подання необхідного об'єму дисперсанта, зонд для попереднього ультразвукового оброблення (диспергування проб). як харчових продуктів (какао, молока, цукру тощо). Майбутні екологи дослідили гранулометричний склад осадів, бо для підбору ефективних природоохоронних технологій та екологічної модернізації існуючого природоохоронного обладнання дана аналітична платформа є незамінним інструментом. Особливо вразила здобувачів можливість миттєвого оброблення результатів вимірювань та їх графічного представлення.



Дослідження якості води проводили за допомогою Мультипараметричного фотометру 7500 Palintest. Цей прилад призначений для контролю якості як питної, так і технічної води. Фотометр 7500 компактний і надійний, є ідеальним інструментом для фахівців водного господарства. За допомогою даного приладу можна визначати вміст у воді хлоридів, нітратів, сульфатів, фосфатів, розчиненого кисню тощо. Також фотометр 7500 Palintest забезпечує можливість швидкого визначення колірності, лужності та жорсткості води. Визначення вищеперелічених параметрів надзвичайно важливе для досліджень екологічного спрямування.



Не залишилась поза увагою здобувачів-екологів і лабораторна установка для підготовки та очищення води. Вона компактна, передбачає широку варіативність використовуваних реагентів для обробки води, легко транспортується та може бути використана в умовах будь-якого виробництва.



Дякуємо завідувачу Проблемної науково-дослідної лабораторії, к.т.н., старшому науковому співробітнику Андрію Мариніну за активну співпрацю з кафедрою екології та екоменеджменту та надану можливість долучитися до досліджень із використанням сучасного високотехнологічного обладнання.



Майбутні фахівці-екологи вкотре переконалися, що науково-дослідна база університету потужна та сучасна, а Проблемна науково-дослідна лабораторія – осередок наукових досліджень НУХТ.

1 перегляд0 коментарів

Commentaires


bottom of page