14 квітня засідання комітету Професійної асоціації екологів України (ПАЕУ) з питань боротьби зі зміною клімату та адаптації до неї на тему «Архітектура кліматичного врядування та НВВ2: які завдання та можливі наслідки для України» зібрало понад 70 стейкхолдерів, які близько трьох годин активно напрацьовували пропозиції стосовно ризиків і амбіцій! Учасником засідання була доцент кафедри Оксана Ничик.
ПАЕУ ставить за мету не лише обговорити в широкому колі НВВ2 (після проведених консультацій проект розпорядження з урахуванням пропозицій і зауважень громадян винесуть на розгляд Кабінету Міністрів України), а й врахувати можливі ризики досягнення запропонованої цілі НВВ2.
На засіданні закликали всіх разом сьогодні подумати над наступним:
Які ви вбачаєте ризики в запропонованому НВВ2 та що конкретно пропонуємо (маємо сьогодні вибудувати конструктивний діалог)
Як розширити кількість заходів з нарощування потенціалу (capacity building), навчання та перенавчання для представників усіх зацікавлених сторін (від екологічних активістів до спеціалістів та керівників органів влади), особливо на місцевому рівні, в депресивних територіях і громадах які зазнають значних негативних впливів від зміни клімату або боротьби із нею.
Як ми спільно можемо допомогти в розробленні державних цільових програм щодо стимулювання місцевих органів самоврядування, ОТГ та бізнесу до впровадження заходів з екологізації та декарбонізації в усіх сферах економіки.
Що слід обов’язково врахувати в розробленні Українського зеленого курсу розвитку, як результат діалогу між державою, бізнесом, наукою та суспільством, щоб він відповідав духу Паризької угоди та європейським прагненням України.
Як стимулювати вже зараз розвиток спроможності міст та об’єднаних територіальних громад у забезпеченні необхідного національного внеску із зменшення викидів парникових газів.
Уже невдовзі експерти комітету з кліматичної політики поділяться напрацюваннями та позицією Professional Association of Ecologists of Ukraine
Comments